Nová kalkulačka výživného

dokážete si spočítat výši výživného? Soudy mají v tuto chvíli omezené nástroje ke stanovení výživného jako je doporučující tabulka, třetinová metoda a případně další. Ne vždy je však lze použít, anebo je stanovení výživného podle nich de facto proti dikci zákona. Protože pro určení rozsahu výživného jsou rozhodné odůvodněné potřeby oprávněného a jeho majetkové poměry, jakož i schopnosti, možnosti a majetkové poměry povinného. Současně však má být životní úroveň dítěte zásadně shodná s životní úrovní rodičů. Kdy toto hledisko předchází i hledisku odůvodněných potřeb dítěte.

Zkuste si tedy Novou kalkulačku výživného, která vychází z legislativy, aktuální judikatury a reaguje i na současné potřeby, když dokáže zohlednit:

  1. podíl péče o dítě,
  2. náklady na dopravu rodičů s dítětem,
  3. náklady na bydlení i
  4. více vyživovacích povinností rodičů (oprávněného i povinného).

Výsledky výpočtu kalkulačky si dokonce můžete poslat sobě nebo komukoliv jinému na email, nebo vytisknout. Můžete ji použít jako podklad svého návrhu k jednání s druhým rodičem, k mediátorovi, či k soudu.

Rozumné je se domluvit. Tak hodně štěstí!

Za jakékoliv další návrhy na vylepšení uživatelského komfortu s touto kalkulačkou budeme velmi vděčni současně jako za její šíření.

 

Kalkulačku najde zde

https://vyzivne.com/kalkulacka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *