Výpočet čistého příjmu pro stanovení výživného

Výpočet čistého příjmu pro stanovení výživného

Ing. Veronika Mindlová

Přehled příjmů, výdajů a výpočet čistého příjmu

Pro výši výživného na dítě je podstatný čistý příjem rodičů, jejich možnosti, schopnosti a majetkové poměry. Soud tak ne vždy vychází z daňového přiznání. Výživné se bude odvíjet od zjištěného čistého příjmu. Proto je důležitá příprava k soudu.

Zjištěný čistý příjem může být překvapením, pokud jste zaměstnanec s příjmy jinými než základní mzda, tj. občas dostáváme prémie, pobíráte zaměstnanecké benefity, v nezanedbatelných částkách Vám jsou vypláceny cestovní náhrady atd. Stejně tak, pokud jste OSVČ s výdajovým paušálem, anebo například pronajímáte nemovitost či provádíte operace na kapitálovém trhu. Další skupinou jsou jednatelé, majitelé a spolumajitelé s.r.o. (kapitálových společností).

Pomohu Vám s výpočtem čistého měsíčního příjmu (rozhodný příjem pro výpočet výživného) a s jeho vhodnou argumentací. Vy tím získáte informace, o které se budete moci Vy nebo advokát opřít u soudu. Výsledkem je konzistentní tvrzení, transparentnost, úspora financí při zkrácení délky sporu a zlepšení možnosti dohody s protistranou. Nenechávejte tyto zásadní kroky, až když to u soudu spěje k riziku vyměření výživného z fiktivního příjmu dle zákona (cca 85 000 Kč/měs.).

Je-li Vaše situace komplikovanější, nabízím zpracování posudku “Přehled příjmů, výdajů a výpočet čistého příjmu” pro předmětný zkoumaný rok či období, které můžete uplatnit u soudu jako důkaz k Vašim příjmům.

Změnila se Vaše situace? Máte představu, jak se může změnit výše výživného na děti, když se například zvýší nebo sníží Váš měsíční příjem? S výpočtem Vám pomůže Nová kalkulačka výživného.

Kontaktní formulář

Napište nám zprávu

    ZaměstnanecOSVČJednatel / FirmaPronájemJiné druhy příjmu