Chcete dostat 15 204 Kč?

Můžete dostat ale i více – 34 608 Kč nebo 58 812 Kč. To je slušná částka, že? Její výše záleží na tom, kolik máte dětí ve společně hospodařící domácnosti (1 dítě, 2 děti, 3 děti…). Musíte však splnit podmínku minimálního příjmu. Ten je pro rok 2018 ve výši 73 200 Kč hrubého (celkem za rok, tedy získaný i v jednom měsíci). Do této částky se však započítává pouze příjem ze zaměstnání a z podnikání.

V rámci domácností, kdy rodiče o dítě pečují společně (v případě rozchodu: režim společná a střídavá péče, kdy každý z rodičů tvoří společně hospodařící domácnost), se mohou spolu domluvit, kdo daňové zvýhodnění uplatní, nebo jak si jej po měsících podělí. Toto však nejde v případě rodičů, kdy je dítě svěřeno do výlučné péče jednoho rodiče. V těchto případech může totiž daňové zvýhodnění uplatnit jen rodič s výlučnou péčí, s ním totiž dítě tvoří společně hospodařící domácnost, zatímco druhý rodič má pouze právo styku. Pokud však nesplní pečující rodič podmínku minimálního příjmu, o daňový bonus přijde. Podmínlou je roční minimální výdělek ve výši 73 200 Kč, Ten neroste s počtem dětí. Takže i když máte 4 děti, stále platí, když si vyděláte za rok minimálně 73 200 Kč, na daních nezaplatíte nic a stát Vám vrátí daňové zvýhodnění formou daňového bonusu až do výše 60 300 Kč zpět! Máte poslední 2 měsíce tuto podmínku splnit. Hurá do toho!

9 thoughts on “Chcete dostat 15 204 Kč?

 1. Jsem rozvedená se synem 13 let ve výhradné péči.Ex partner syna navštěvuje.Žiju sama.Jak tuto možnost uplatnit?Jsem v ID 3.stupně s částečným 4.hodinový úvazkem.

 2. Dobrý den, prosím více info,jsem matka samozivitelka se 4 letou dcerou ve své péči, mám vysokou insolvenci,kde mi nezbývá ani na bydlení, školné a stravné je drahé a otec na nic nepřispívá.

 3. Dobry,den jsem samozivitelka nemam kde bydlet zivim tri deti jedno je postizene a nezbiva mi na setreni na byt vse platim sama byvali se odstehoval a neplati na deti a ani mi neprispiva

 4. Dobry den, jsem maminka samozivitelka se dvoumi detmi 6 a 3 roky 🙂 prosila bych vice info

 5. Mohu se zeptat zda-li zvýhodnění platí i pro matku samoživitelku s dvěma syny ve výhradní péči? 6 a 9 let. Jak o ne požádat?
  Dekuji

 6. Dobrý den chci se zeptat přítel má 12, a 8 let děti z prvního manželství a v domácnosti má taky 2 platí výživné na ty dvě a bejvali to nestačí má nárok na visí alimenty děkuji, ráda budu vědět více informací

 7. Dobry den, chtela jsem se zeptat . Kdyz si necham syna sverit vyhradne do sve pece avsak jsem na rodicovske dovolene mohu uplatnovat danlve zvyhodneni nebo ne?
  Predem dekuji Zemanova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *