Chcete dostat 15 204 Kč?

Můžete dostat ale i více – 34 608 Kč nebo 58 812 Kč. To je slušná částka, že? Její výše záleží na tom, kolik máte dětí ve společně hospodařící domácnosti (1 dítě, 2 děti, 3 děti…). Musíte však splnit podmínku minimálního příjmu. Ten je pro rok 2018 ve výši 73 200 Kč hrubého (celkem za rok, tedy získaný i v jednom měsíci). Do této částky se však započítává pouze příjem ze zaměstnání a z podnikání.

V rámci domácností, kdy rodiče o dítě pečují společně (v případě rozchodu: režim společná a střídavá péče, kdy každý z rodičů tvoří společně hospodařící domácnost), se mohou spolu domluvit, kdo daňové zvýhodnění uplatní, nebo jak si jej po měsících podělí. Toto však nejde v případě rodičů, kdy je dítě svěřeno do výlučné péče jednoho rodiče. V těchto případech může totiž daňové zvýhodnění uplatnit jen rodič s výlučnou péčí, s ním totiž dítě tvoří společně hospodařící domácnost, zatímco druhý rodič má pouze právo styku. Pokud však nesplní pečující rodič podmínku minimálního příjmu, o daňový bonus přijde. Podmínlou je roční minimální výdělek ve výši 73 200 Kč, Ten neroste s počtem dětí. Takže i když máte 4 děti, stále platí, když si vyděláte za rok minimálně 73 200 Kč, na daních nezaplatíte nic a stát Vám vrátí daňové zvýhodnění formou daňového bonusu až do výše 60 300 Kč zpět! Máte poslední 2 měsíce tuto podmínku splnit. Hurá do toho!

8 thoughts on “Chcete dostat 15 204 Kč?

  1. Jsem rozvedená se synem 13 let ve výhradné péči.Ex partner syna navštěvuje.Žiju sama.Jak tuto možnost uplatnit?Jsem v ID 3.stupně s částečným 4.hodinový úvazkem.

  2. Dobrý den, prosím více info,jsem matka samozivitelka se 4 letou dcerou ve své péči, mám vysokou insolvenci,kde mi nezbývá ani na bydlení, školné a stravné je drahé a otec na nic nepřispívá.

  3. Dobry,den jsem samozivitelka nemam kde bydlet zivim tri deti jedno je postizene a nezbiva mi na setreni na byt vse platim sama byvali se odstehoval a neplati na deti a ani mi neprispiva

  4. Dobry den, jsem maminka samozivitelka se dvoumi detmi 6 a 3 roky 🙂 prosila bych vice info

  5. Mohu se zeptat zda-li zvýhodnění platí i pro matku samoživitelku s dvěma syny ve výhradní péči? 6 a 9 let. Jak o ne požádat?
    Dekuji

  6. Dobrý den chci se zeptat přítel má 12, a 8 let děti z prvního manželství a v domácnosti má taky 2 platí výživné na ty dvě a bejvali to nestačí má nárok na visí alimenty děkuji, ráda budu vědět více informací

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *