Rodičovský plán

Čas a rychlost rozhodnutí o tom, jak se rodiče podělí o rodičovskou odpovědnost za společného potomka po jejich rozchodu, je zcela zásadní. Ráda bych upozornila a vyzdvihla přístup v Novém Jičíně, tzv. Cochem, který nečeká, až se konflikt vyostří nebo naopak po několika letech vyčerpá, a rodiče dovede k dohodě během několika týdnů. I když tento rychlý přístup nemusí být vždy pro rodiče ideální (např. emocionální stránka, kdy rozchod je ještě pro oba příliš čerstvý), ve výsledku a s odstupem času bývá shledán přínosným. Spor sice může být intenzivní, ale netrvá roky. Rodiče nežijí příliš dlouho v nejistotě. Rozhodnutím ve věci se původní konflikt vyčerpá a oba mohou začít znovu. Dlouholetý konflikt vyčerpá nejen úspory, ale i ekonomický potenciál rodiče. Rychlé jednání tak zajistí, že většina finančních prostředků zůstává v domácnostech.

Nevíte, co všechno se v rámci přerozdělení péče a výživy o potomka řeší. Inspirujte se v rodičovském plánu ke stažení zde

Pokud se inspirujete, sestavte si pro Vás vhodný rodičovský plán a navrhněte to i druhému rodiči. Výsledky můžete projít společně, nebo si k hledání průchozích řešení nechat pomoci odborníkem.

Pokud byste si vybrali mne, ráda vám s tímto pomohu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *